polski | český | deutsch | english | pulverit italia

 

 

 

 

 

Logo

Ricerca + Innovazione


 

Rozwój farb proszkowych w celu substytucji farb ciekłych trwa nieprzerwanie od wielu lat. Farby proszkowe znajdują zastosowanie przy produkcji AGD, części samochodowych, w budownictwie oraz w tak specyficznych dziedzinach jak produkcja mebli biurowych, ścianek działowych, systemów regałowych.


W wielu w/w branżach wymagane są metalizowane farby proszkowe o specjalnych efektach. Dyskusja na temat możliwości wyprodukowania takich farb rozpoczęła się jeszcze w latach 70-ch, a celem podjętych wówczas działań było otrzymanie efektów złocenia i posrebrzania. W dzisiejszych czasach, z zaangażowaniem większej ilości pigmentów metalicznych (na bazie brązu, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi, niklu, miki), możliwe jest osiągnięcie o wiele bardziej zróżnicowanych efektów kolorystycznych.


Pulverit dostarcza swoim klientom różne rodzaje farb proszkowych, które produkowane są poprzez metody Dry Blend lub Bonderyzację. W przypadku bonderyzacji, cechą szczególną procesu produkcyjnego jest dodanie pigmentu metalicznego do bazy polimerycznej farby w celu uniknięcia separacji i odzysku obu elementów podczas aplikacji w kabinie.


Ogromną zaletą procesu bonderyzacji jest możliwość otrzymywania o wiele jaśniejszych wykończeń powierzchni, o stałym efekcie metalicznym oraz lepsze wykorzystanie pigmentu podczas aplikacji farby proszkowej.